Artyści
drukuj

Instruktorzy:
Mário Jordão & Laury Esmeralda (Angola / Francja)
Mario Jordao i Laury Esmeralda wygrywają różne zawody kizomba / semba. Mario był narodowym mistrzem tańców Kizomba & Semba 2015 w Angoli. Laury Esmeralda zajęła 3 miejsce w konkursie Africadançar 2013 i została laureatem konkursu Semba Show 2013 we Francji. Zaczęli pracować razem pod koniec 2015 roku, publiczność pokochała ich dzięki filmom w mediach społecznościowych i zaczęli otrzymywać zaproszenia do nauczania na całym świecie. W 2018 r. Zdecydowali się reprezentować Kizombę i Sembę na Francuskim Konkursie Narodowym uznanym przez Francuską Federację Tańca, a w maju 2018 r. Zostali Zwycięzcami France Kizomba. Niedawno otrzymali oni nagrodę "BEST SEMBA DANCERS", w nowym wydarzenie o nazwie "World Kizomba Award" z siedzibą w Lyonie we Francji.
Laury jest założycielką Esmeralda Company Kizomba School w Paryżu we Francji.
Współpracując z Mario, oboje podróżowali po całym świecie, dzieląc się pasją do kizomby, Semby i tańca w ogóle ze wszystkimi tancerzami, którzy chcą uczyć się tańców z ich angolskiego pochodzenia. Organizują wycieczkę do Angoli od 2016 r., aby ludzie lepiej zrozumieli, dlaczego Kizomba jest częścią kultury, a nie tylko tańcem, a także odkrywali kraj i zrozumieli go bardziej.

Dasmara & Iolanda (Angola)
Dasmara Dos Santos i Iolanda Rangel, dwoje angolańskich tancerzy mieszkających w Lizbonie, rozpoczęli współpracę w 2013 roku i od razu zdobyli swoje pierwsze międzynarodowe uznanie, wygrywając międzynarodowy konkurs "Africa a Dançar". Otrzymawszy tytuł mistrza świata w Kizombie i Sembie, od tego czasu nauczają i występują we wszystkich krajach w Europie. Z pasją nauczania, upowszechniania radości, jaką taniec wnosi do życia i rozprzestrzeniania kultury Angoli, Dasmara i Iolanda stali się faworytami wśród imprez tanecznych i festiwali w Portugalii i reszcie Europy, przynoszącym wiedzę i radość wszystkim swoim występom i warsztatom.

Łukasz & Karolina (Vamula - Polska)
Karolina i Łukasz znani pod nazwą VAMULA, tańczą razem od 2008 roku. Zanim wspólnie poznali gatunki, których obecnie uczą, Łukasz trenował taniec towarzyski, a Karolina sambę.
Ich przygoda z kizombą zaczęła się w 2009 roku w warszawskiej szkole Montuno Aye oraz u światowej klasy profesorów. W kolejnych latach poznawali inne style taneczne, których obecnie uczą, takie jak semba, afro-house, kuduro, funaná.
Największy wpływ na ich rozwój taneczny mieli: Paulo Cruz & Lanna Zamora, Bonifacio Mario Aurio, Gregorio Pires, Dúnia Pacheco.
W roku 2014 i 2015 kształcili się muzycznie i tanecznie na Wyspach Zielonego Przylądka i w Angoli.
W roku 2014 dostali się do ścisłego finału Mistrzostw Kizomby w Mediolanie „Áfricadançar –
7 edition Kizomba International Championship” – jako pierwsza para w historii polskiej kizomby. Zajęli w nim 8 miejsce na świecie.
Od 2014 roku aktywnie zaangażowani we współtworzenie jedynego w swoim rodzaju festiwalu „Afro-house & KuduroMania” odbywającego się w Warszawie, którego pomysłodawczynią i główną organizatorką jest Dúnia Pacheco.
Obecnie prowadzą regularne kursy kizomby i semby w Warszawie, a także liczne warsztaty w kraju i za granicą. Mają za sobą występy m.in. na: Semba no Pé w Lizbonie, Danca Kizomba Festival w Belgii, Vamolá Dance Festival w Szwecji, Oslo Kizomba Festiwal, Vilnius Kizomba Festival, Ginga w Hamburgu, Kizzmeting w Katowicach czy Warsaw Kizomba Festiwal.
Vamula stawia na taniec w oryginalnym wydaniu, respektując kulturę i muzykę krajów, z których one pochodzą.
W 2014 roku do składu Vamula dołączyła Dorota aka Dj Dotizinha. Zakochana w muzyce z krajów PALOP od 2008 roku. W kolejnych latach poznawała taniec i pogłębiała swoją miłość do kizomby, semby, kuduro, funany itd. w Polsce oraz na wielu zagranicznych festiwalach. Obecnie można ją spotkać za konsoletą w stołecznych klubów, oraz na wielu festiwalach w Polsce i za granicą.
Aby lepiej zrozumieć muzykę i jej historię uczęszczała na liczne wykłady oraz warsztaty dj’skie, poznawała kulturę od podszewki wyjeżdżając wielokrotnie do Portugalii, Wysp Zielonego Przylądka, a także do Angoli.
Od roku 2015 DJ Dotizinha prowadzi także zajęcia taneczne w ramach projektu Vamula.
Vamula to projekt stworzony z „pasji do tańca” przez ludzi, którzy go rozumieją, kochają i chcą dzielić się z innymi tym, co mają w sobie najlepszego.

Doti & Andrius (Polska / Litwa)
Andrius - Chłopak z Litwy, który pokochał afrykańską kulturę. Juz od 7 lat ma ją w swoim sercu i ..stopach. Od tańca towarzyskiego po taniec socialny (Tango, Salsa, Bachata, Kizomba, Semba i inne), tańczy juz ponad połowe swojego. Wierzy, że muzyka jest kluczem do znalezienia swojego sposobu tańca. Andrius lubi łączyć jasne, strukturalne nauczanie z dobrą zabawą na swoich zajęciach. Zrobi wszystko co w jego mocy byś pokochał(a) tą pełną barw kulturę.
Doti - dziewczyna z Polski wariująca na punkcie naturalnego tańca socjalnego i muzyki która, dotyka jej duszę. Miłość do muzyki i tańca objawiła się w dzieciństwie, od Janet Jackson, przez RnB do muzyki z krajów PALOP. Kizombe poznala ok 10 lat temu i od tego czasu ciagle pogłębia wiedzę na jej temat, poznaje coraz to nowe pokrewne gatunki oraz kulture krajów z których pochodzą poprzez liczne wycieczki do Angoli i Cabo Verde. Kilka lat temu rozpoczęła nauczanie tańca z grupą Vamula, później za namową bliskich zaczęła grać na imprezach kizombowych jako dj Dotizinha a obecnie tworzy z Andriusem duet taneczny. Wkłada wiele serca w to czym się pasjonuje i nie poprzestaje dokształcać się. Wierzy, że uczymy się cale życie.


DJe:
DJ Dasmara (Angola)


DJ Dotizinha (Polska)


Piosenkarz:
Małgorzata Skrzyniarz (Polska)
Muzycznie
Jest moim przyjacielem, przygodą, częścią mojej osobowości, a przede wszystkim stałym życiowym partnerem. Muzyka, bo o niej tu mowa, towarzyszy mi już od wielu lat.
Od ponad dwóch lat prowadzę swój zespół. Spędzając wieczór w Restauracji MOMU (przy Placu Teatralnym w Warszawie), możecie zobaczyć mnie razem z Patrykiem (gitara akustyczna), Rafałem (bas) i Kubą (Cajon) lub od niedawna z Wojtkiem (piano), z którym tworzę niezależny projekt wokalno-instrumentalny.
Dzielimy między sobą muzyczną przestrzeń we wspólnym projekcie, który z miesiąca na miesiąc rośnie w siłę i niebawem będziemy gotowi na realizowanie autorskiego materiału!
O wszystkich muzycznych dokonaniach przeczytacie na moim fanpage’u: https://www.facebook.com/skrzyniarzmalgorzata/
i stronie internetowej: http://www.malgorzataskrzyniarz.com
W listopadzie 2017 rozpoczęłam współpracę z wydawnictwem muzycznym Live Art Studio, które wspiera niezależnych artystów. Jestem tam uczestnikiem programu LA360, w którym szlifuję swoje umiejętności wokalno-instrumentalne oraz menadżerskie. Mogę już teraz powiedzieć, że współpraca z Live Art Studio to dla mnie duży krok w mojej muzycznej karierze.
Tanecznie
Pasję do muzyki łączę z tańcem. Od 3 lat tańczę kizombę, sembę i zaczynam swą przygodę z kuduro i afrohouse’m.  Jak łączę śpiew i taniec? Jednym z przykładów był występ na Kizomba May Weekend w Warszawie jako support dla Lolass'a Pires. Teraz czas na Kraków! :) Do zobaczenia już w styczniu!


http://www.AngolanFestival.pl