Artyści
drukuj

Instruktorzy:
Dasmara & Iolanda (Angola / Portugalia / Wielka Brytania)
Dasmara Dos Santos (mieszkający w Portugalii) i Iolanda Rangel (mieszkająca w Wielkiej Brytanii), dwoje angolańskich tancerzy, rozpoczęli współpracę w 2013 roku i od razu zdobyli swoje pierwsze międzynarodowe uznanie, wygrywając międzynarodowy konkurs "Africa a Dançar". Otrzymawszy tytuł mistrza świata w Kizombie i Sembie, od tego czasu nauczają i występują we wszystkich krajach w Europie. Z pasją nauczania, upowszechniania radości, jaką taniec wnosi do życia i rozprzestrzeniania kultury Angoli, Dasmara i Iolanda stali się faworytami wśród imprez tanecznych i festiwali w Portugalii i reszcie Europy, przynoszącym wiedzę i radość wszystkim swoim występom i warsztatom.







Mário Jordão & Laury Esmeralda (Angola / Francja)
Mario Jordão i Laury Esmeralda wygrywają różne zawody kizomba / semba. Mario był narodowym mistrzem tańców Kizomba & Semba 2015 w Angoli. Laury Esmeralda zajęła 3 miejsce w konkursie Africadançar 2013 i została laureatem konkursu Semba Show 2013 we Francji. Zaczęli pracować razem pod koniec 2015 roku, publiczność pokochała ich dzięki filmom w mediach społecznościowych i zaczęli otrzymywać zaproszenia do nauczania na całym świecie. W 2018 r. Zdecydowali się reprezentować Kizombę i Sembę na Francuskim Konkursie Narodowym uznanym przez Francuską Federację Tańca, a w maju 2018 r. Zostali Zwycięzcami France Kizomba. Niedawno otrzymali oni nagrodę "BEST SEMBA DANCERS", w nowym wydarzenie o nazwie "World Kizomba Award" z siedzibą w Lyonie we Francji.
Laury jest założycielką Esmeralda Company Kizomba School w Paryżu we Francji.
Współpracując z Mario, oboje podróżowali po całym świecie, dzieląc się pasją do kizomby, Semby i tańca w ogóle ze wszystkimi tancerzami, którzy chcą uczyć się tańców z ich angolskiego pochodzenia. Organizują wycieczkę do Angoli od 2016 r., aby ludzie lepiej zrozumieli, dlaczego Kizomba jest częścią kultury, a nie tylko tańcem, a także odkrywali kraj i zrozumieli go bardziej.




Dúnia Pacheco (Angola / Polska)
Dúnia Pacheco (czyt. Paszeku) – angolijska tancerka, choreograf, instruktorka i promotorka współczesnych tańców afrykańskich (kuduro, afro-house, mapouka). Urodziła się w Kwanza-Norte, w Angoli. Od kilkunastu lat jednak mieszka w Warszawie, gdzie ukończyła szkołę i studia.
Fascynuje się językami obcymi i podróżami. Uwielbia poznawać nowych ludzi i inne zwyczaje. Chętnie angażuje się w różne akcje społeczno-kulturalne, promujące afrykańskie kultury, a także – tolerancję i walkę z dyskryminacją.
Dorastała otoczona muzyką: angolijską, kongijską, karaibską, brazylijską, a także: kameruńską, kubańską i amerykańską. Poznała afrykańskie tańce jak: semba, kizomba, kuduro – już w domu. Choć taniec towarzyszył jej od dzieciństwa, to jednak profesjonalnie związała się z nim dopiero w Polsce.
Swoją taneczną karierę rozpoczęła we wrześniu 2006 roku, gdy dołączyła do rewii brazylijskiej „Dança Brasil”. Z czasem awansowała, z pozycji tancerki do liderki i choreografa zespołu. W roli instruktorki tańca, po raz pierwszy, wystąpiła w roku 2008.
Dúnia szlifowała swój warsztat taneczny, pod okiem licznych instruktorów, m.in.: Joanny Marków, Dilei de Oliveira, Lécio Leala, Gladysa Cavalcante, Mohameda Kouyaté, Mestre Petchú, Alberto Celmo, Piresa Kizomba i Aranha da 11.
Współpracowała z wieloma zespołami i artystami, m.in. z: Dança Brasil, Unha de Gato z Niterói, Muleketú, Sambal, Miçanga, Semba Masters, Maya Cool, Kituxi, Banda Maravilha, Afro Carnaval, As Belezas do Brasil, Izą Kowalewską, Ryszardem Bazarnikiem i Samba Art.
Fascynacja brazylijską muzyką i tańcem doprowadziła ją do odkrycia licznych powiązań między kulturą Brazylii i Angoli, co zaowocowało zainteresowaniem się Dúni promocją tańców afrykańskich.
W roku 2010 odeszła z zespołu „Dança Brasil” i zrezygnowała z uczenia samby karnawałowej. Poprowadziła swój pierwszy kurs tańców afrykańskich w Afrykańskiej Szkole Ruchu i Tańca – „Uanga”. W 2012 roku założyła zespół taneczny „Mulemba”, a w 2014 – zorganizowała pierwszy w Europie i drugi na świecie: „KuduroMania Festival”.
W swej pracy Dúnia skupia się głównie na nauczaniu tańca i jego historii. Organizowaniu i współtworzeniu festiwali, projektów i wydarzeń społeczno-kulturalnych, Występach, między innymi w: telewizji, teatrze, sesjach fotograficznych, pokazach mody i reklamach. Promowaniu kultury Angoli, afrykańskich tańców i ich historii w Polsce, Europie i na świecie. W charakterze tancerki i instruktorki odwiedziła już, między innymi: USA, Czechy, Rosję, Portugalię, Litwę i Węgry.
W najbliższym czasie Dúnia zamierza zorganizować następne edycje „KuduroMania Festival” w Polsce oraz choć jedną – w Angoli. Pracować nad przeniesieniem swojego projektu kulturalnego „Zungueiras” na skalę międzynarodową. Stworzyć wydarzenia taneczno-kulturalne dla dzieci.
Marzy o współtworzeniu spektaklu muzyczno-tanecznego w Polsce, w całości opartego na tańcach i muzyce z różnych krajów afrykańskich. Wydaniu własnej książki o historii tańców kuduro i afro-house.

Teresa Freitas (Angola, Luanda)








DJe:
DJ Dasmara (Angola)






DJ Dotizinha (Polska)






Piosenkarz:
Małgorzata Skrzyniarz (Polska)
Wokalistka, artystka kochająca taniec, uśmiech, aktywność. Zafascynowana od 3 lat kizombą i sembą postanowiła, że połączy swój świat muzyczny z tanecznym, bo to jest idealnym odzwierciedleniem jej osoby.
Jej doświadczenie zdobyte podczas występów na warszawskich scenach muzycznych i restauracjach pozwala jej na zbudowanie unikalnej więzi z odbiorcą. Nie wyobraża sobie innej drogi niż muzyka, bo to daje jej prawdziwe szczęście i spełnienie.
Na swoim muzycznym koncie posiada występ podczas X Edycji Warsaw Kizomba Festival 2019, występując z grupą taneczną Vamula. Małgosia zaśpiewała podczas tanecznego show, a ten dzień opisuje jako przełomowy w swojej karierze muzyczno-tanecznej.
Wystąpiła w ubiegłorocznej edycji 7th Angolan Festival w Krakowie wykonując m. in. utwór „Volta amor” Yoli Semedo, co wywołało ogrom pozytywnych emocji. Czym zaskoczy nas tym razem? Nie zdradzimy co zaśpiewa Małgosia, ale już dziś możemy powiedzieć, że będzie to koncert 100% MUZYKA LIVE!! Tego jeszcze nie było!
Małgosia przyjedzie ze swoim zespołem w składzie: gitara akustyczna, cajón, skrzypce, wiolonczela.
Będzie się działo!







http://www.AngolanFestival.pl